Üdvözlet mindenkinek egy reménybeli új usertől

Általános tárgyalások Sabayon Linux

Moderators: Mufy, Moderators

Re: Üdvözlet mindenkinek egy reménybeli új usertől

Postby akernar » Fri Sep 20, 2013 13:08

Igyekszem nem megijedni, talán jól gondolom, hogy a csomagkezelővel felszerelt disztróknál ennél némileg egyszerűbb a helyzet (?).
A jóváhagyást köszönöm.
akernar
Simple Hen

Postby violazoli » Fri Sep 20, 2013 21:22

Természetesen, csomagkezelővel feltenni programokat lényegesen egyszerűbb, csak egy-két kattintás. Tapasztalhattad Ubuntu alatt is azt hiszem. Sőt, még ha forrásból telepítesz is valami forrásalapú disztrónál - például Gentoo, Sabayon - de csomagkezelőn keresztül, azaz például az említetteknél az "emerge" paranccsal, akkor bár e parancsot a parancssorban adod ki, de ilyen egyszerű az egész, mint e példán látható:

emerge mc

Ez felteszi neked az mc progit, forrásból fordítva.

Amit a linkelt cikkemben írtam, hogy hogyan lehet vírusod linux alatt, az természetesen egy humor akart lenni, mert ugye ki az az idióta aki direkt telepít magának vírust! És ott egy olyan telepítési menetet írtam le, ahol a forrásból való telepítés a maga „nyers brutalitásában” van bemutatva, abszolúte bármiféle támogatás/segítség nélkül a rendszer részéről, és természetesen igyekeztem minden lehetséges „szopást” bemutatni amivel egy efféle dolog jár(hat). Ugyanis így jön ki jól a humor, az tudniillik, hogy egy ABSZOLÚT NEM TÁMOGATOTT program feltétele mivel jár Linux alatt. S ez annyiból teljesen jogos, hogy aki vírussal akarja megfertőzni a te linuxos számítógépedet, annak le kell küzdenie ezen akadályokat mind — hiszen ugye a Linux nem támogatja direkt a vírusokat... ráadásul ugye, az írásomban ezt úgy mutattam be, hogy te mindezt direkt meg akarod csinálni, azaz ugye például van root jogosultságod a rendszer felett, na most képzeld el hogy a vírus írója ezzel ugye nem rendelkezik a rendszered felett, azaz neki ezt előbb meg kell szereznie valahogy titokban. Talán most már érthető, miért nem jellemző a linuxosok körében a vírussal való fertőzöttség...

E cikket amiatt írtam meg, mert linuxos fórumokon időről-időre benyögi valami szerencsétlen újonc, hogy "de miért is nem kell félni Linux alatt a vírusoktól", hogy ő ezt nem érti, talán mégis vannak linuxos vírusok, és miféle víruspajzsot is használhat Linux alatt, mert olyat nem talált a telepített disztrójában.

Azaz ha ilyen kérdés bukkan fel valami általad látogatott fórumon, akkor linkeld be oda lécci ezt a cikket.

Röviden: Rohadt nagy szakértelem kell ahhoz, hogy egy Windowst legalább úgy-amennyire biztonságossá tegyél. Linux alatt ahhoz kell rohadtul nagy szakértelem, hogy SZÁNDÉKOSAN, előre megfontoltan, tudatosan meggyengítsd a rendszeredet, lehetővé téve annak megfertőződését. S még ha ezt meg is teszed, akkor se valószínű hogy a meggyengített rendszered rátalál egy olyan kártevőre ami kihasználhatja a biztonsági rést amit szándékosan csináltál, mert efféle szoftverkártevők a linuxos ökoszisztémában nemigen léteznek. Igaz, az hogy "nincs linuxos vírus", kissé túlzás, mert amióta a Linux létezik, ilyet írtak összesen nem egészen 50 darabot, a pontos számra most nem emlékszem. Itt lehet megtekinteni őket:
http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_malware

Amint a cikk is írja, ezek nagy többsége elavultnak számít már (azaz nem működik az újabb „linuxokon”).

Szerintem ezek java része eleve csak valamiféle laboratóriumi kísérlet terméke ami sosem került ki a „szabadba”. Az biztos, én ezeknek még egyikével se találkoztam.
violazoli
Simple Hen

Postby akernar » Sat Sep 21, 2013 10:05

Zoli, értettem, azt is, hogy miért így írtad meg :D, azért is írtam, hogy kicsit ijesztő nekem, aki most akar nekiállni először egy alapból felépített rendszert összerakni. Mellesleg a vírusirtónak talán azért lehet némi jelentősége, mert mondjuk vindózos géppel cserélgetsz anyagokat, és esetleg azokban lehet kártevő, amit nem szeretnél továbbadni (hiszen észre sem veszed). Ja, ha találkozom ilyen témával, be fogom linkelni, mert tényleg nagyon tetszett.
(Nem frusztrál kicsit, hogy a fórumodon nemigen szólnak hozzá emberek, nem köszönik meg az okosságokat, nem teszik hozzá a magukét? Mondjuk a köszöngetésnek és +1-ezésnek nincs sok értelme, csak teleszemeteli a témát, de néha jólesne az embernek valami visszajelzés, nem? Nem mondom, hogy persze erre nem kell válaszolnod, ha nem akarsz, mert szerintem ez esetben ezt úgyis megírod :) )

Szóval, ezért is maradok a csomagkezelős disztróknál, bár hogy melyikkel próbáljam meg, az minden nap újabb kérdésként merül fel. Tetszik ez a Sabayon/Gentoo stílus, de...
Sabayon: i) még mindig túl sokat tesz fel alapból (pl. openbox), ii) sok doksi csak gentoo alatt van meg, viszont a két rendszer között vannak eltérések (pl. a USE flagek helye, ha jól láttam), iii) ahogy írtad, a pl. grub.cfg tök bonyolult, nem sokra megyek vele, még ha nagyon profi is, vagy a sokszoros hivatkozásuk is elég fura
És ha mégis Sabayon, akkor pl. nem igazán tudom, hogy nem volna-e célszerűbb az equot használni csomagkezelésre, hiszen az kifejezetten a Sabayoné (most azt használom, és azt olvastam, ne keverjem a kettőt). Ez talán nem olyan lényeges, de mittomén...
Gentoo: gondolom, rohadtul nem nekem való elsőre
Ahogy már említettem, korábban az Archot szemeltem ki e célra, nem tudom, mi a véleményed (bár ugye akkor plö Hozzád kevésbé fordulhatok majd segítségért, ami Neked talán jó is). Az Arch csomagkezelője viszont alapból - azt hiszem - nem forrásalapú, csak van hozzá valami plusz, ami ezt megoldja neked. Márpedig azt olvastam, a forrásból a rendszeren befordított programok a legstabilabbak.

Azt hiszem, elsőre azért nem kéne nagyon a hardverelemekkel szívnom, az még nem az én szintem, azon kívül viszont jó volna minél kevesebb plusz, hogy tényleg én rakosgassam össze.
Mivel egyes programokat szeretnék frissen tartani (a több szolgáltatás miatt pl., vagy mert mondjuk a régi böngésző nem támogatja az új webes szabványokat, stb.), ezért mindenképpen továbbra is gördülő kiadású disztrót keresek. Egyelőre így aztán nincs is több ötletem...

Az ablakkezelés is kérdéses, a dwm szerintem nekem túl minimalista, C-ben nem tudok programozni, anélkül meg nem tudom alakítgatni, ezért nem hiszem, hogy egy ilyen nagy váltás után (mármint asztali környezetről) nagyon meg lennék elégedve. Ha sikerül összeraknom a rendszert, nem akarok majd visszatérni pl. a mostanira, de ehhez az kell, hogy egyes elemeiben kicsit jobban emlékeztessen erre. Elismerem, ez valószínűleg még csak egy kis Trabant lesz, de ugye nem kezdhetem Aston Martinnal.
A listát böngészve, arra jutottam, hogy nekem talán a vegyes megoldásúak közt kéne keresnem (mert ugye ott a honlapon fel vannak osztva). Már csak azért is, mivel nem tudom pontosan, melyiktől mi várható. Úgy néz ki, van köztük egy pár, amit már nemigen fejlesztenek. Az awesome-mal (mert szöveges állományokkal alakítható) és az fvwm-el szemezgetek (az már nagyon extra, talán sok is, de ezt így nehéz eldönteni, talán nem árt több lehetőség a tarsolyban).

Na és a használandó progik meg egyéb igények listája is lyukacsos, és itt most a mivel mit kérdéskörre gondolok. Ahogy korábban írtam, még soha nem láttam ilyen „típusú” rendszert működni, és alapvető kérdéseim vannak. Pl. ha terminálból indítok valamit, akkor az a futás alatt folyamatosan lefoglalja a terminált. Ez azt jelenti, hogy egy csomó terminált nyitsz, ha több programod is fut? Vagy esetleg van lehetőség fülekre? Persze az is mind külön terminál, de mégsincs tele velük az asztal. Tudom, parancsokat össze lehet kapcsolni és egymás után v. egyszerre futtatni, de megoldható ez mondjuk egyszerre böngészővel és calc-kal is? Vagy pl. ki lehet-e íratni rendszerinfókat az „asztalra” (ami esetleg nincs is), vagy mondjuk gyorsbillentyűket, amit az elején még nem fogok tudni fejből (akár különböző progikra, szkripttel megoldva)? Amint látod, ilyen alapdolgokat kell tisztáznom magammal, hogy végre hozzá tudjak fogni valaminek. Ahogy írtad, ezirányú segítség nemigen van a neten.
Ezt most nem feltétlenül kérdésként írtam meg, csak úgy, hogy min agyalok... Nyilván a készülő írásod sokat segít majd ebben, úgyhogy azt mindenképp meg fogom várni. Addig is van mit tanulnom.
akernar
Simple Hen

Postby violazoli » Sat Sep 21, 2013 13:18

Javában írom az irandókat. Tegnap vagy 3 órát erre szántam már... Türelem, lécci...

Igen, ha terminálból indítasz valamit, lefoglal neked egy terminált. Fülekre lehetőség akkor van terminálon, ha a terminál olyan, hogy erre képes. Ez a „virtuális terminálok” más néven terminálemulátorok némelyikénél (a jobbaknál) így van, ilyen például az urxvt, aminek másik neve rxvt-unicode. Tedd fel, próbáld ki.

Egyre inkább úgy látom, neked segíteni reménytelen. Teljesen alapvető kérdéseid vannak, ugyanakkor szeretnél egy „magad által összerakott” rendszert, amiben „semmi sincs ami szerinted nem kell”, egy minimalista ablakkezelővel ami azért mégis mindent tud (tudod, ez nekem olyan mint a „békeharc” fogalma, vagy hogy „közösülök a szüzességemért”), szóval ilyesmi még nekem is nagy feladat...

Ez neked nem fog menni. MOST nem. Bocs. Ilyen rendszer nincs. Azért nincs, mert te valami abszolút egyedit akarsz. Ehhez rohadtulsok tanulás kell. Már amiatt is mert alig csinálod meg azt ami szerinted jó, te olyan pasi vagy hogy 1 hónap múlva megint lesz valami exra igényed ami miatt mégse jó neked a rendszer és tovább akarod túrni. Ez nem baj, én is ilyen vagyok. De ehhez tudás kell, ahhoz meg tanulás, ahhoz meg IDŐ.

Nyugodtan próbálj ki először más disztrókat is. Azokból is tanulsz.

Egyéni billentyűhozzárendeléseket pedig az xbindkeys progival csinálhatsz. A wikimben a moc proginál azt hiszem írtam róla.
violazoli
Simple Hen

Postby akernar » Sat Sep 21, 2013 16:57

Terminál: Sejtettem, mivel a gnome és kde terminálja is tud füleket, csak nem tudtam, ez mennyire „egyedi kiváltság”. A tippet kösz! Ezek szerint jól gondoltam, ilyenkor több terminált/fület kell nyitnom, rendben. Már annyira elbizonytalanítottál, hogy mindent megkérdezek, mint az oviban, hehe.

Hm, jól összefoglaltad, vedd úgy, hogy ez a végcél. Egy olyan linux, ami mindent tud, amit szeretnék, és semmi többet nem „fogyaszt”, mint amire szükségem van. Soha nem lehet kész, hiszen a környezet változik, az igények is, tehát módosítani kell. Na és a használat során valóban lesz majd, amit másképp fogok gondolni, tehát ezért is módosítani kell. Na és egyelőre ilyet nem is tudok csinálni! Ezért, ahogy írtam is, ablakkezelőből nem kell nekem minimalista, szóval csak közösülésről van szó szüzesség nélkül :D... És igazad van, nyilván meg kell alkudnom még egyebekkel is, pl. egy Sabayon alappal. Úgyhogy egyelőre ezen a téren is lemondok a minimalizmusról.

De valahol el kell kezdeni. Ha most felteszek egy Fedora Lxde-t (van olyanjuk?), megint nem jutok előre a lényeget illetően. Inkább tanulmányozom a választott rendszert, és igyekszem megérteni azokat a leírásokat, amiket eddig átugortam, hehe.

A kde és a gnome annyira összetetté vált, hogy az már nekem is sok. A gnome2-vel viszonylag elégedett voltam, de utána jött a unity, ekkor nyergeltem át kde-re. Gondoltam, mostanra talán megint elég jó a gnome, de tévedtem. Xfce és társai nem tetszenek, akkor már sokkal inkább a „dwm-stílus”. Úgyhogy nem akarom feladni és tudom, hogy tetszeni fog, ha kész lesz. A fejemben már van némi kép. Tudom, hogy egyes részek nem lesznek ideálisak, mert nem tudom megcsinálni (de ez most is így van). Mindenesetre a reménynek legalább bennem élnie kell, igaz?
Összeírogattam az igényeimet/feladatokat, amiket a gépnek el kell látnia. Arra gondoltam, kifordítva talán neki tudok állni. Átnézem, melyik feladatot fogom/tudom/szeretném parancssorból kezelni, melyik mostanit tudnám továbbra is használni, és melyik helyett kell alternatívát keresnem. Aztán nézek hozzájuk egy ablakkezelő rendszert.

Nagyon rendes tőled, hogy ezt így magadra vetted, és természetesen tudom, hogy ezeket nekem kell megtanulnom. Időm meg van, hiszen azért teszem a meglévő mellé. Amint azt mondtam, a jó linkeknek is nagyon örülök. Amit küldtél általános ismeretnek, ígéretesnek tűnik egyébként, azzal is igyekszem barátkozni a jövő héten. Egyáltalán nem sürgetlek, hiszen csak köszönhetem, hogy már eddig is ennyit foglalkoztál velem. Kicsit meg is lepődtem és örültem is, aztán hirtelen rád zúdítottam mindent, bocs. Nem szeretném, ha úgy éreznéd, a kisujjad után a karodra áhítozom. Sajnos a kérdések csak jönnek, egyik a másik után, és örülök, hogy egyáltalán valaki meghallgatja őket. Ez messze több, mint amit ilyen fórumokon „joggal” elvárhat az ember (eszembe is jutott a régi írás a rendszergizdáról és a lelkes júzerről). Szóval, feltétlenül nagyon jólesik, hogy így felkaroltad az én linux-problémámat, és ezentúl jobban igyekszem nem visszaélni vele.
akernar
Simple Hen

Postby violazoli » Sat Sep 21, 2013 20:52

Nem, nem élsz vissza a türelmemmel, ebben tökre biztos lkehetsz, tudniillik ha úgy érzem azt teszed, akkor iszonyú nyersen és durván megmondom úgyis a képedbe minden finomkodás nélkül, egyrészt mert egy idegbeteg aspergeres bolond vagyok, másrészt mert amiatt is, mert az a véleményem hogy az őszinteség előnyös ilyenkor. Semmi baj nincs ezzel, csak miután kezdem már látni hogy te TÉNYLEG nem tudsz szinte SEMMIT az alapokról, - azaz kb olyan helyzetben vagy mint én voltam 10+ éve kb az első UhuLinuxommal - emiatt rohadtul részletes valamit kell írnom neked ahhoz hogy az ne LERÁZÁS legyen hanem tényleg hasznos neked. S az azért idő, és munka mellett kell megtennem. De mindjárt folytatom amit tegnap elkezdtem.

És különben nincs semmi baj veled, sőt, kifejezetten épp ilyen emberkékre van szüksége a Linuxnak, akiknek ilyen a hozáállásuk. Egyáltalán nem baj hogy egy SAJÁT rendszert akarsz, ami mindent tud amire neked szükséged van, de semmi fölöslegeset nem csinál, és aminek átlátod a működését. Ez pontosan az, amit én is óhajtok. De mert a Linux is változik, s te is, és változnak az igényeid is, a tudásod is (reméljük ez nő), emiatt gyakorlatilag hónapról-hónapra MÁS lesz az a rendszer, ami neked ÉPP A LEGMEGFELELŐBB. Ez velem is így van. Azaz soha nem lesz neked egy abszolút tökéletes rendszered, mert amint úgy érzed egyik este hogy "na megcsináltam, kész van"! - hétszentségatyaúristen hogy mire reggel felébredsz, eszedbe jut, hogy "hoppá... ezt még jó lenne megpiszkálnom benne hogy mégis másképp legyen mert az úgy lesz igazán a tök nyerő nekem"!

És elkezded. És rájössz, hogy ahhoz hogy megcsináld azt, amit csak egy apró kis nüansznak gondoltál, az azért olyan izé, hogy... hogy ahhoz mondjuk marha mélyen bele kell nyúlnod tegyük fel a "D-Bus üzenetküldő alrendszer" lelkivilágába... De ahhoz nem értesz... man, Google, RTFM, stb... És mire megtanulod és megoldod, sokkal okosabb leszel, és lesz megint ezerkétszáz jó ötleted hogy mit csinálj még, de azokhoz teljesen át kell alakítanod a már jónak hitt rendszeredet...

S emiatt majd mindenki bolondnak néz téged. A hülye vén péniszfejű állandóan a rendszert túrja, ahelyett hogy HASZNÁLNÁ a mindennapi feladatokra, holott az arra van végülis, vagy nem?!

Szóval öregem, ha ebbe belekezdesz, ez lesz a jövőd. Ezt vagy vállald, vagy bele se vágj, hagyj fel vele most.

Ha vállalod, és elfogadsz engem valamennyire „lelki vezetődnek” (hogy paposan fejezzem ki magamat, hehehe...) akkor halld drága szeretett gyermekem a Nagy Öreg mai napra rendelt szentenciáját: KEZDJ BELE A C NYELVŰ PROGRAMOZÁS MEGTANULÁSÁBA!

Ne hallgass azokra az újmódi szakadár elhajlókra, akik arra unszolnak, hogy valami "könnyebb" nyelvvel kezdj. A "C" a programnyelvek angolja. Aki azt nem tudja, az olyan a Linux terén mint a féllábú ember aki fenékberúgó versenyen akar indulni.

Most ne foglalkozz mással. Ezt kezdd el. Tanuld, amíg én megírom neked a megirandókat. Amíg az el nem készül, felejtsd el a rendszerbuzerálást, és tanulj C nyelven, oké?

És adj nekem linket arra, mi az a "a régi írás a rendszergizdáról és a lelkes júzerről" amit említettél, mert azt nem ismerem.
violazoli
Simple Hen

Postby violazoli » Sun Sep 22, 2013 3:15

LibreOffice-ban írom neked a cuccost, s már a 17-edik oldalon járok, 12 pontos betűmérettel...
violazoli
Simple Hen

Postby akernar » Sun Sep 22, 2013 15:20

A türelmeddel kapcsolatban csak annyit: Sejtettem (vagy inkább biztosra vettem), hogy ha nem tetszik valami, azt rögtön közölni is fogod. Csak gondoltam, jelzem, tisztában vagyok a téma horderejével, és hogy ez mennyi melót jelenthet (vagy ezt is inkább csak képzelem), szóval nem veszem „természetesnek” a segítségedet, ami „jár” nekem - vagy bárki másnak. Tényleg nagyon hálás vagyok érte (bár ezt a szót utálom, de most jobb híján...).
Volt egyfajta kulcs az üzenetedben. Hogy valamit meg akarok csinálni, ahhoz meg kell tanulni ezt, aztán meg azt, aztán azzal a tudással már mást is meg tudok csinálni... Nos ez rám nagyon igaz, mert tanulás terén nem igazán erényem a szorgalom. Akkor szoktam csak nekiállni, ha a tudást közvetlenül fel tudom használni (akár lelki téren is, ha már „papozunk”). Elkezdtem én pl. python tutorialokat csinálni, echo "Hello" meg 2x4 az mennyi. Azt is tudom, hogy ezek begyakorlása is jó, ha másra nem, felejtés ellen. De sosem jutottam messzire ilyesmikkel, mert nem volt éppen feladat, amit magamnak meg akartam volna oldani. Csak akkor ástam bele magam, ha valahova el akartam vele jutni. Most sok-sok alapot meg kell tanulnom, tudom, tehát foglalkozni fogok vele.
A C-vel kapcsolatban az én nem szakmai véleményem az, hogy magamtól is annak állnék neki, ha programozni akarnék. Tanultam egymagam némi dbaset anno, meg tanítottak turbo pascal-ra is, de komoly dolgokhoz biztos a C az egyik kulcs. Csak hát eddig nem akartam soha ilyesmit programozni.
Ha ez ilyen nagy segítség a linux lelkivilágához (ezek szerint gondolom, azt is C-ben írták?), akkor legyen úgy, hozzáfogok. Ezt a rendszert nem is szándékozom most buzerálni, majd a másikat.

A rendszergizdás iromány egy nagyjából v. legalább 10 éves vicces leírás, ami v. email-ben vagy nem tudom milyen formában terjedt anno és én megőriztem. Sajnos fogalmam sincs, ki szerezte, mindenesetre nem én! Odt-ben van (azóta itt-ott helyesírást javítottam, ahol éppen szemet szúrt, ezért az új formátum). Ja és „egybeszerkesztve” egy másik irománnyal az igazi programozóról, annak a végén még a szerzőre is történik némi utalás. Szerinted ide töltsem fel, vagy küldjem el az email-címedre?
akernar
Simple Hen

Postby akernar » Sun Sep 22, 2013 15:51

Ja igen, és már megint, bocs. A C gyakorlásához milyen környezetre van szükségem? Mondjuk, erdő, patak, hegyek-dombok - de persze nem erre gondoltam, hanem hogy csak a kedvenc editoromban írogatom és utána mindig külön fordítom, futtatom (és ehhez a gcc csomag kell, vagy más is?), vagy van olyan programkörnyezet, amiben írom és egyben futtatni is tudom?
akernar
Simple Hen

Postby violazoli » Mon Sep 23, 2013 3:39

Az odt formátum nagyon jó lesz a viccnek, küldd el az email címemre kérlek.

A C programozáshoz elvileg - normálisabb disztrókban - minden fel van már eleve telepítve a rendszeredbe, tudniillik ha nem így volna, akkor lehetetlen lenne neked forrásból telepíteni is. A menete ennek az, hogy csinálsz magadnak egy könyvtárat mondjuk "Progik" néven, abba elmész (természetesen parancssorban), s ott ha akarsz írni mondjuk egy MesterProgi nevű programot, akkor megírod a kedvenc szövegeditoroddal a

MesterProgi.c

nevű állományt. Ezt írhatod VIM editorral (hehehe... Az kemény lesz úgy első nekifutásra... Írtam róla könyvet is, innen letöltheted ingyééé':
http://mek.oszk.hu/09600/09648/#
)
vagy ha nem vagy ennyire geek, akkor az mc editorában, ahhoz ezt kell beütnöd:

mcedit MesterProgi.c

Miután megírtad s elmentetted, le kell fordítsad:

gcc MesterProgi.c -o MesterProgi

Miután kész vagy a fordítással, így indíthatod a saját könyvtárából amiben épp vagy:

./MesterProgi

Ha nem jó rögtön, újra szerkeszd az állományt:

mcedit MesterProgi.c

Nagyon ajánlom viszont, hogy mielőtt nekiállsz olvasd el ezt és fogadd meg az ott leírtakat:

http://parancssor.info/dokuwiki/doku.ph ... noiasoknak

Elárulom mert fontos, a C nyelvű programok kiterjesztése .c a C++ programoké .cpp kell legyen (a forrásprogramoké). Te a C-t tanuld most, a C++ úgyis annak egyfajta „kibővítése”, és a C nélkül nem értenéd.

És igen, a Linuxot C-ben írták. Legalábbis a kernelt, azaz a rendszermagot tehát a legfontosabb részét. Meg minden normális más programot is hozzá. Azaz a progik minimum 80%-át. S ezek közt van minden fontosabb program is, tényleg. Ha mégsem C-ben van valami írva, akkor majdnem biztos hogy C++, de ahhoz is kell tudd a C-t. Kedvenc DWM ablakkezelőm is C-ben van írva.

Ha valami "könnyebb" nyelvvel kezdesz, ha megtanulod is, attól még nem érted majd a C-t, s nem lesz könnyebb megtanulnod ha rászánod magadat. Ám ha a C-t már ismered, azzal olyan alapod lesz, hogy utána már feleannyi erőfeszítéssel megtanulsz majdnem minden más programnyelvet is. Például a Pythont. Vagy a PHP-t.

Megjegyzem nem tudom, némelyek miért mondják rá hogy nehéz. Szerintem tök logikus. Próbálkoztam utána Pascallal, de olyan érzésem volt tőle mint óvszerrel közösülni vagy kesztyűben kezet mosni, és abbahagytam. Egy vicc volt a szememben.
violazoli
Simple Hen

PreviousNext

Return to Hungarian