Üdvözlet mindenkinek egy reménybeli új usertől

Általános tárgyalások Sabayon Linux

Moderators: Mufy, Moderators

Re: Üdvözlet mindenkinek egy reménybeli új usertől

Postby akernar » Wed Sep 25, 2013 14:35

Na, ez még magas, de rendben :D
Azt hiszem, nyitok egy új témát, bár ennek némiképp a folytatása lesz, de talán célszerű lesz itt elválasztani a jobb áttekinthetőség kedvéért, itt meg maradhatnak az elméleti dolgok, linuxokról meg programnyelvekről...
akernar
Simple Hen

Postby violazoli » Wed Sep 25, 2013 22:17

Hol nyitsz új témát: itt, vagy az én fórumomon?
violazoli
Simple Hen

Postby akernar » Thu Sep 26, 2013 10:56

Egyelőre itt nyitottam, nyers Sabayon telepítése címmel, mivel egyelőre az tűnik biztosnak, hogy maradnék a Sabayonnál. A te fórumod nem arra való, hogy ilyesmikkel „összeszemeteljem”. (szerk: értem ez alatt, hogy ott programozós dolgok vannak)
Last edited by akernar on Thu Sep 26, 2013 17:05, edited 1 time in total.
akernar
Simple Hen

Postby akernar » Thu Sep 26, 2013 15:18

Barátkozom a vim-mel, segítségként a könyvedet veszem hozzá igénybe. Letöltöttem egy másikat is, valami tutorial, de egyelőre a tiéd tökéletesen megfelel. Szokni kell az biztos, de tulajdonképpen tetszik, gondolom, majd akkor fog még jobban, ha már az alapokon nem kell gondolkodnom.
Így elsőre a tab-váltás kicsit macerásnak tűnik, mert nem tudom neki megadni konkrétan, hogy melyikre szeretnék ugrani. Egy kérdésem is volna. Beírtam a .vimrc-be a
Code: Select all
set whichwrap + = <
set whichwrap + = >

sorokat, mert nagyon zavart, hogy a sor elejétől nem megy tovább visszafelé (meg a végén persze). Gondolom, ez eleinte ilyen „gyötrő”, de azért jobban tetszik, ha nem cövekeli le magát az adott sorban. Na most, a nyilakkal hajlandó is a sorok közt szambázni, viszont a h/l parancsokkal továbbra sem. Valamit nem jól csinálok, vagy azokra a parancsokra nem hat ez a beállítás?
akernar
Simple Hen

Postby violazoli » Thu Sep 26, 2013 21:00

Hát most feladtad a leckét, pajtás! Kipróbáltam és igazad van, csak a kurzorgombokra működik, a többire nem.

Ennek okát nem tudom, bevallom teljesen becsületesen. Lehet hogy bug. Eddig nem találkoztam vele, elképzelhető hogy azért mert csak a VIM e legutóbbi verziójában jelentkezik (ezesetben tényleg bug), de lehet az is hogy csak amiatt, mert én bizony ha a VIM-et használom, akkor bizony a kurzorbillentyűkkel mozgok a szövegben!

Áthidaló megoldásnak azt tudom javasolni, hogy egyszerűen mappeld át a h és l gombokat a kurzorbillentyűkre. Azaz add ki e parancsokat:

:map l ^[0c
:map h ^[0d

Természetesen a ^[0c a Ctrl-V KurzorJobbra megnyomásával érhető el, a ^[0d pedig a Ctrl-V KurzorBalra megnyomásával. Ekkor a h és l éppúgy viselkedik majd neked mint a kurzorgombok.

Ezt megtaníthatod neki ha beírod a .vimrc fájlodba is. Az nálam így néz ki ezután:

Code: Select all
set whichwrap+=<
set whichwrap+=>
map l ^[0c
map h ^[0d

Persze ezt kénytelen vagy magával a vim-mel szerkeszteni, a speciális szekvenciák beütése miatt... Azután újraindítod, s magától így kell működjön.
violazoli
Simple Hen

Postby akernar » Fri Sep 27, 2013 11:27

Köszi szépen, Zoli! Szóval te is a nyilakkal mozogsz?! Hát nekem is nagyon-nagyon rááll a kezem, de igyekeztem jó fiú lenni és gyakorolni, hehe.
akernar
Simple Hen

Previous

Return to Hungarian