Üdvözlet mindenkinek egy reménybeli új usertől

Általános tárgyalások Sabayon Linux

Moderators: Mufy, Moderators

Re: Üdvözlet mindenkinek egy reménybeli új usertől

Postby Ritana » Mon Sep 23, 2013 7:25

Aki még nem programozott, annak pont elég lesz programozni is megtanulni, felesleges még egy gépközeli nyelvvel is megnehezíteni a dolgát.
(aki tud programozni, az egy darab papíron is tud, aki meg nem, annak úgyis mindegy :roll: )

Célszerűbb egy interpreteres vagy szkrip nyelvvel elkezdeni, mondjuk pythonnal ( mek.oszk.hu/08400/08435/08435.pdf), így a futási idejű kiértékelés miatt nem lesz gondja a debug-olással sem, és ha már jól megismerte a vezérlőszerkezetek és alapvető algoritmusok használatát, akkor lehet csak áttérni egy statikus értékadású, erősen típusfüggő nyelvre, mondjuk C++ -ra.

A C++ használatának nem előfeltétele a C nyelv ismerete
(nagyon nem :D ).

És nem: mivel minden (formális) nyelvnek meg van a maga programozási paradigmája, a C nyelv ismerete semmilyen komolyabb előnyt nem jelent más nyelvek megtanulásához (ami egyébként is csak az imperatív nyelvekre lehetne igaz)

A forráskód szerkesztésre pedig bármelyik UNIX kompatibilis szerkesztő jó , én a Kate -et használom példáaul (kb negyven programozási nyelv szintaxisának a támogatása érhető el benne és mint minden KDE alkalmazás modulárisan teljesen testreszabható: szövegkiemelés, beépített terminál stb), C/C++ kódot fordítani (vagy szkript programot futtatni) pedig parancssorból célszerű, a fejlesztőkörnyezetek --bár grafikus felületűek-- csak expert programozók kezében elég hatékonyak szerintem.

Az pedig teljesen konvenció kérdése csak, hogy milyen végződéssel látod el C-ben vagy C++ -ban a source vagy header fájlokat, a linkernek édesen tökmindegy, hogy milyen nevű fájlokban keresse a definíciókat vagy deklarációkat a compiler számára. ;)
LOVE is the only socially acceptable form of insanity

3.16Ghz Intel(R) Core(TM)2 Duo E8500; 6Gb Kingston DDR2 1066 Mhz,
SAMSUNG 830 SSD, Samsung HD1109 2 Tb, NVIDIA 610gt
Linux 3.12.0-sabayon, KDE 4.12.-64 bit
Ritana
Simple Hen

Postby akernar » Mon Sep 23, 2013 9:32

Na most, na ne izé mááá, látom, ki akartok készíteni :)

Köszi a tippet, mármint hogy editor+parancssoros futtatás. Én is a kate-et használtam (egyszerű szövegírogatásra is, meg bash szkriptekre is), és személy szerint nagyon meg vagyok vele elégedve. De most gnome-om van és nem akarok még egy fél kde-t is pluszban, ajándékképpen. A gedit jóval szerényebb, valahogy sosem szerettem. Éppenséggel átmenetileg megfelel, de már keresgéltem a témában mást. Ahogy néztem, az ún. komoly szerkesztők (vi, emacs, nano, mcedit) mind millió gyorsbillentyűs parancsra épülnek, amit meg kell tanulni (ami nem éppen gond, csak nem biztos, hogy minden egyszerre menni fog, programon agyalni, közben magát a szerkesztőt tanulmányozni, hogy ugyan másszon már lejjebb egy sort és tegyen oda nekem egy mittomén, hash-t). Amennyit olvasgattam róluk, talán a vim tetszene, attól függetlenül, hogy az első indítás mellbevágó, hehe... Mivel a célom egy „DE” nélküli linux, érdemes lesz megismerkednem vele.

A programnyelvekről meg annyit (azonkívül, hogy egyértelműen rohadt keveset tudok róluk). Találtam olyan - sajnos angol nyelvű - könyvet, ami magával a programozással foglalkozik, nem nyelvspecifikusan. Úgy gondolom, ez nagyon fontos anyag lehet - mert hiába írtam anno dbase programokat, attól még a mélyismeret valóban hiányzik hozzá. Éppen működtek, még a cégnél is használtam őket, de akkor is csak amolyan játékszerek voltak. Csak az a kérdés, mennyit fogok érteni belőle.

Fontos! Én nem akarok programozó lenni! Nem is akartam sem C-t, sem egyebet ehhez megtanulni. A bash-t szeretném alaposan megismerni, mert az a mindennapokban nagyon jól jön. Kacsintgattam a pythonra, de igazán nem volt olyan feladat/igény, ami hajtott volna, hogy elmélyüljek benne.
A C-vel szembeni érveid mind helytállóak lehetnek, de olvasgattam erről vitákat, és úgy gondolom, ez is egy olyan téma, amiben soha nem lesz egyezség a programozók közt. Érvek és ellenérvek, különböző szempontok. Nincs megdönthetetlen igazság, mindennek ezer oldala van. Tehát valamire alapozva valahogyan döntenünk kell. Azért írtam, hogy én is ezt választanám, mert egyrészt alapnyelvnek tartom, másrészt nincs semmi konkrét terület, amire gyúrnom kellene (mondjuk webes programozás v. adatbáziskezelés), harmadrészt, ebben nagyjából minden feladat megoldható. Az én kezemben ugyan ágyú volna a kis muslicáimra, na de ezért is nem álltam eddig neki.

Azt gondolom, a legjobbat akartad nekem, látva, hogy abszolút kezdő vagyok a témában, köszönöm! Na de... ha jól értettem, Zoli azért ajánlja a C-t, mert a linux megértéséhez és buherálásához jelent segítséget. (Bár utóbbi egyelőre szóba sem jöhet). És talán erre a többi nyelv nem alkalmas, és most hiába tanulok kígyóul, aztán mégiscsak kezdhetem a C-t. És ahogy írtad, egyik nem jelent előnyt a másikhoz. Viszont nem tudok éjjel-nappal itt ülni és csak ezekkel foglalkozni, bár most átmenetileg épp több időm van rá.

Szóval, ismerkedem az általános dolgokkal meg a C-vel, aztán hogy lesz-e ebből valaha is igazi tudás, majd kiderül. Ha nem leszek rá képes, akkor majd olyan linuxom lesz, mint másnak. Megalkuszom vele, hehe.

És még egyszer kösz!
akernar
Simple Hen

Postby Ritana » Mon Sep 23, 2013 9:44

Én sem ülök itt egész nap, tegnap például lefutottuk a Karva maratont. :P

Ritana
Simple Hen

Postby akernar » Mon Sep 23, 2013 10:07

Ehhez csak gratulálni tudok, tényleg!

Tudod, Rita, az embernek vannak elképzelései. Ezek csak a meglévő tudásán alapulnak. A cél persze azokat gyarapítani, na és főleg közben sokat gondolkodni. (Azt hiszem a „mindent megkérdőjelezünk” hozzáállás ebben sokat segíthet.) Aztán idővel rájöhetünk, hogy az eredeti elképzelésünk hibás volt. De valahol meg kéne találni az egyensúlyt. Egyfelől tágítani az ismereteket és közben alkalmazkodni hozzájuk, megfelelő hajlékonysággal. Másfelől meg cselekedni kell, valahogy dönteni egy adott helyzetben, különben mindig csak hezitálók leszünk, akik semmit sem végeznek el. Ez utóbbi sajnos rám jobban áll, mint szeretném. Szóval, azt mondom, bele kell vágni, aztán majd lesz valahogy. Ahogy a kínaiak mondják, inkább dőlj ki feleúton, mintsem feküdj le már az út elején.
Remélem, nem hangzott kioktatónak, nem annak szántam...

Tudom, nem ezzel kell kezdenem, de kíváncsi voltam, így hát belenéztem a neten C alapprogramokba vagy minek nevezzem őket. Nekem furcsa, pascalban, dbase-ben, pythonban, vagy bash-ben sem találkoztam ilyen szintaxissal, értve ez alatt pl. a változók kezelését vagy a trükkös kis ;-t. De mindegy, ez csak a felszín, talán csak odafigyelés kérdése. Azt hiszem, soha nem ezen múlik, hogy menni fog-e a dolog. Előveszem azt a részét, amiről te is írtál fentebb, és arra koncentrálok.
akernar
Simple Hen

Postby Ritana » Mon Sep 23, 2013 10:21

Akkor egy kicsit nézz majd utána a C compiler működésének is valahol, az nagyon sokat fog segíteni a szintaxis megértésében!

(én nem foglalkoztam sokat C-vel amúgy)

Ritana
Simple Hen

Postby akernar » Mon Sep 23, 2013 10:40

Rendben, megkeresem azt a részt. Töltöttem le két „könyvet” hozzá, remélem, jók lesznek.

Még valami. Talán többször is hivatkoztam az időre, és ez kibúvónak hangzott. Nem annak szántam.
Engem nagyon sok minden érdekel, el is szoktam veszni köztük rendesen. Így az időmnek azt a részét, amit nem más oszt be nekem, nagyon sok mindenre szeretném felhasználni. Örökös időhiányban szenvedek, gyakorlatilag. És ahogy azt nem is titkoltam, a számítógép ennek csak egy szeletében játszik...
Valószínű, hogy te ugyanígy vagy ezzel, mégis belefér a sok programnyelv meg linuxdisztrók (csak példaként) az idődbe. De azt is figyelembe kell venni, hogy nem egyformák a képességeink. Sosem fogom egy matematikus szemével látni a világot, mert az én agyam másképp van berendezve. Szóval lehet, hogy neked x idő elég egy adott nyelven profi programozóvá válni, nekem meg ez csak sokszor x alatt sikerülne. Vagy egyáltalán soha nem válnék profivá, mert nem vagyok rá alkalmas agyilag. Ma nagy divat azt mondani, hogy mindenki mindenre képes, de ez szerintem csak korlátozottan igaz, egy bizonyos pontig. Sőt, erről meg vagyok győződve.
Tehát nem azért kérdezősködtem kezdetben, mert guruvá akarok válni, hanem egyszerűen csak akartam magamnak egy nekem tetsző rendszert. Ehhez azonban legalább egyfajta kisebb guruvá kell válnom, ahogy arra rámutattatok :D
akernar
Simple Hen

Postby violazoli » Mon Sep 23, 2013 19:10

Akernar, én így a távolból kedvelem Ritanát, egyszerűen mert NŐ, plusz Linuxot használ, abból is forrásalapút. Ez ritkaság a nők körében.

Ne feledd azonban: fentebb gyakorlatilag bevallotta magáról, hogy nem ismeri a C nyelvet. Ezek után szerintem legalábbis megkérdőjelezhető, az arról alkotott véleménye mennyire mérvadó.

Nem vitás természetesen, hogy a lehető legjobbat akarja neked, emiatt tanácsolta a Pythont. Amiatt tanácsolta - ezt is leírta - mert annak „nem típusosak” a változói, s azt hiszi, ez valamiféle könnyebbséget jelent. A „típusosság” azt jelenti, meg kell mondani a változóról annak első használata előtt, hogy milyen TÍPUSÚ adatot tömködünk majd bele: stringet, vagy számot, s ha számot akkor az egész szám vagy törtszám, stb.

Na most, én ismerem a C nyelvet, a Pythont pedig nem. De ha az nem típusos, akkor kösz de nem kérek belőle! Nekem már az se tetszik hogy a Bash nem típusos, de ez még hagyján. Hanem kezdek megismerni egy másik nem típusos nyelvet, s ez a PHP. Muszáj sajnos, a weboldalamhoz. És kifejezetten a tököm tele van vele (nem, nem akarok finomabb kifejezést használni, még ez is kevés annak érzékeltetésére mi a véleményem róla...) amiatt, mert ez a fostalicska nyelv NEM típusos! Leírom ide, miféle bajaim vannak emiatt.

Kis szoftverfejlesztés a részemről... Itt találod meg a mau időmértékkereső szótárat:

http://violazoli.info/poliverzumwiki/do ... rtekkereso

A "mau" egy általam megalkotott mesterséges nyelv. Fontos szerepe van a regénysorozatomban.

A legutóbb mau nyelven írt versem meglehetősen sok tökölődésembe került, és hát ugye eszembe jutott, milyen jó lenne időmértékre keresni... Első ötletem az volt, hogy kibővítem a szótárállományt egy új mezővel, mely minden mau szó időmértékét külön tartalmazza. De belegondoltam, hogy már van benne több mint 5000 szó, s micsoda meló lenne mindegyikhez bepötyögnöm pótlólag az időmértéket, s tutira el is téveszteném közben néha... Na ha erre gondoltam herótom támadt és elfogott a méla undor. Lustaság fél egészség...

Inkább töprengtem vagy 1 órát, s megoldottam szoftveresen, hogy a prograny maga elemezze a mau szót, s előállítsa belőle az időmérték-stringet! Az ilyesmi magyar szavaknál rém macerás valami lenne, de a mau nyelv fonetikája szerencsére a magyaréhoz képest faék-egyszerűségű. Még így is beleszaladtam hibába: Bár az általam tervezett algoritmus rögvest elsőre tökéletes lett, de a kapott eredmény NÉHA nem volt jó. Soká tartott mire rájöttem, hogy pont az gecizik velem ami miatt zsigerből utáltam mindig a PHP programnyelvet: nem típusosak a változói! De muszáj ezt a fost használnom, mert ugye e program a honlapomon kell fusson, ott meg csak a PHP áll a rendelkezésemre mint szerveroldali szkriptnyelv. Szóval, a rövid szótagokat egységesen egy 0 azaz nulla karakterrel jelöltem. Ezzel egészen addig nem is volt semmi baj, amíg nem következett be az, hogy CSAK rövid szótagokat tartalmazó rímképletre kerestem. Amit eszerint csupa 0 karakter jelölt. Ekkor ugyanis az a barom PHP nyelv amit csak egy IQ-negatív idióta tervezhetett, egyszerűen számként értelmezte a változómat, egy nulla értékű számként, és nem karakterláncként, s ezért úgy tekintette, hogy márpedig ez egyenlő bármi más csak nullákat tartalmazó stringgel. Azaz szerinte a 0 egyenlő a 00, 000, 0000 stb stringekkel. Holott ezek nálam nem számokat jelentettek, hanem karaktereket. Emiatt azonosnak tekintette a következő szavakat: "a, e, ae, eo, acana, papa, kaki, vimala, kekeleutuki", stb. És mindezt amiatt mert nem típusosak a változói. Bezzeg kedvenc C nyelvemben ilyesmi nincs: ott megmondhatom előre hogy ez a változó szám-e vagy string!

Szóval, én GYŰLÖLÖM és UTÁLOM a nem típusos nyelveket, kiütések nőnek tőle a lelkemen, hányingerem és herótom van tőlük! Természetesen elvárom, hogy egy erősen típusos nyelv is tartalmazzon explicit lehetőséget a castolásra (=típusok közti átalakításra) de ettől alapból még legyen csak típusos. A C ilyen. Nem baj az ha típusos egy változó, legalább gondolkodásbeli és tervezési fegyelemre szoktat a nyelv e tulajdonsága.

Emellett én nemigen találkoztam olyan fontosabb programmal a Linux világában, amit Pythonban írtak volna és nem C-ben. A C, az „alap” a Linuxban, ez tény.

Biztos jó a Python is erre-arra, de hogy soha az életben nem fog senki kernelmodulokat írni Pythonban C helyett az hétszentség. De szerintem ablakkezelőt sem. A C, az más. Ha C-ben programozol, akkor majdnem Assemblerben programozol, mert némi túlzással az állítható, hogy jószerivel sorról-sorra lefordítható a C program Assembler utasítások egyértelmű sorozatára. (ez annyira így van, hogy még akár inline assembly betéteket is halálnyugodtan beleszúrhatsz a kód közepébe). A C emellett kiválóan összeépíthető egész komplett assemblerben megírt rutinokkal, ha ismered a veremkezelését. (Éltem is e lehetőségével amikor még Windows alatt „léteztem”).

A C annyira alap, hogy amennyire tudom, már a Linux ősét, az Unixot is C-ben írták.

Szerintem kifejezetten MEG KÉNE TILTANI hogy bárki első nyelvként ne C-t tanuljon hanem valami úgynevezett "könnyebb" nyelvet. Az csak rossz gondolkodási szokásokat nevel belé, s elkényelmesíti. Ha pedig nem képes megtanulni a C nyelvet, akkor tiszta és egyértelmű a helyzet: Az ürge egyszerűen alkalmatlan programozónak! Akkor maradjon tényleg a kezdőknek szánt „kulcsrakész” disztrók mellett, és mondjon le a rendszer turkálásáról. Ez még nem is okvetlenül szégyen neki, ahogy akernar írta: nem mindenki alkalmas mindenre. Lehet hogy másban épp ő a szupertehetséges.

Szerintem egyértelmű, ha valaki a Linuxot a mélységeiben akarja ismerni, MUSZÁJ tudnia C nyelven, legalább valami alapszinten. Bohóckodhat előtte Pythonnal, PHP-val, Pascallal, akár BASIC-kel is, de idővel úgyis megtanulja a C nyelvet, mert rájön hogy ez nélkülözhetetlen. Akkor meg már jobb rögvest az elején ennek nekiesnie. Szerintem.

Aki egy Linux-rendszert akar matatni annak mélységeiben, és nem tudja a C nyelvet, az úgy kb annyira lesz sikeres ebben, mintha az USA-ban akarna élni abszolúte bármféle angol tudás nélkül.

De nem muszáj rám hallgatni, mindenki úgy cseszi el az idejét ahogy akarja, elvégre „az életben az a szép, hogy mindenki a saját tetszése szerint ronthatja el”... azaz mau nyelven (ha már szóbakerült e nyelv): „Into a livello a sutekina la toá, ke mótí lau sia likeá üjónsipi e á.”
violazoli
Simple Hen

Postby Ritana » Mon Sep 23, 2013 22:37

Akernar, én így a távolból kedvelem Ritanát, egyszerűen mert NŐ, plusz Linuxot használ, abból is forrásalapút. Ez ritkaság a nők körében.

Annyira nagyon azért nem: http://blog.dastergon.gr/wp-content/upl ... C07285.jpg

S elnézést kérek, hogy tagoltan válaszolok, de ha nem haragszol, az indulatszavakkal és pejoratív kifejezésekkel tarkított bekezdéseidet inkább kihagytam, a többihez a rövid hozzáfűznivalóm alább:

Ne feledd azonban: fentebb gyakorlatilag bevallotta magáról, hogy nem ismeri a C nyelvet. Ezek után szerintem legalábbis megkérdőjelezhető, az arról alkotott véleménye mennyire mérvadó.

Nem mondtam véleményt a C nyelvről. A programozás tanításának / tanulásának módszertanáról mondtam véleményt.
Minek szenvedjen valaki pointer algebrával, aki még egy maximum keresést vagy buborék rendezést sem tud leírni, még folyamatábrán sem?

Amiatt tanácsolta - ezt is leírta - mert annak „nem típusosak” a változói, s azt hiszi, ez valamiféle könnyebbséget jelent.

Nem emiatt javasoltam. Magasszintű, de kötetlen rendszerű programozási nyelvről van szó, amivel --ha akarom-- el tudom magyarázni, meg tudom mutatni még egy tíz éves gyereknek is a feltételes ciklus működését, de ha akarom (és értek hozzá), akkor akár mesterséges intelligencia programokat is készíthetek vele.

A „típusosság” azt jelenti, meg kell mondani a változóról annak első használata előtt, hogy milyen TÍPUSÚ adatot tömködünk majd bele: stringet, vagy számot, s ha számot akkor az egész szám vagy törtszám, stb.

Hmm. Senior C programozó létedre elég furcsán fogalmazol... Nem az első használat előtt, hanem még fordítási időben, mert valahogy ez lenne a lényege a C nyelveknek. Ja, és a "bele tömködünk" itt most azt jelenti, hogy arra utasítod vele a fordítót, hogy biztosítson egy megfelelő méretű helyet a stack-en (vagy malloc()-kal a dinamikus tárterületen) a változóidnak..?

Na most, én ismerem a C nyelvet, a Pythont pedig nem. De ha az nem típusos, akkor kösz de nem kérek belőle!

El sem hinnéd mennyi C kód készül Python szkriptekkel generálva. (mivel támogatja a meta-programozást is)
Például.

Emellett én nemigen találkoztam olyan fontosabb programmal a Linux világában, amit Pythonban írtak volna és nem C-ben.

...
Biztos jó a Python is erre-arra, de hogy soha az életben nem fog senki kernelmodulokat írni Pythonban C helyett az hétszentség. De szerintem ablakkezelőt sem.

Nem kell sokáig keresgélned létfontosságú python alkalmazások után a rendszereden: mind az Entropy mind a Portage teljes egészében ezen a nyelven íródott. Python nélkül nincs Gentoo. És nem csak Gentoo/Linux de Gentoo/BSD és Chromium OS sem. Csak mondom. ( de ha Gentoo rendszert használsz, ezt sem tőlem kellene megtudnod, na mindegy)

Szerintem kifejezetten MEG KÉNE TILTANI hogy bárki első nyelvként ne C-t tanuljon hanem valami úgynevezett "könnyebb" nyelvet.

A C megtanulhatóság szempontjából egyáltalán nem nehéz nyelv szerintem (programoztál már Haskell vagy (Common) Lisp nyelven? ), csak nem tanulásra / tanításra lett kitalálva.

Ha pedig nem képes megtanulni a C nyelvet, akkor tiszta és egyértelmű a helyzet: Az ürge egyszerűen alkalmatlan programozónak! Akkor maradjon tényleg a kezdőknek szánt „kulcsrakész” disztrók mellett, és mondjon le a rendszer turkálásáról.

Nyugodj meg, mindenki meg tudja tanulni. (képzeld, még én is, pedig programozó sem vagyok és rendszert sem "turkálok")

Ritana
Simple Hen

Postby akernar » Tue Sep 24, 2013 9:19

Hmm.
Gyanítottam, hogy ez lehet belőle. Mindenféle elméleti vita arról, melyik nyelv miért jó/nem jó és melyiket kellene megtanulni. Ahogy írtam, nekem (hozzá nem értőnek) úgy tűnik, mindkét - illetve kitekintve sok-sok - álláspontnak vannak érvei, amelyek adott szemszögből helytállóak. Gondolom, azért van többféle nyelv, mert egyik erre alkalmasabb, másik arra. És egy általánosan mindenre alkalmas nyelvet meg, bár lehetséges, de nem feltétlenül kell/érdemes egy adott speciális v. mittomén, „picurka” feladatra felhasználni.

Köszönöm mindkettőtök érveit, arra mindenképpen jó, hogy kicsit nagyobb rálátásom legyen ezekre a dolgokra.
A programnyelvekben - ahogy az „emberiekben” sem - nekem nem a nyelvtan szokta a gondot okozni, hanem pl. a szókincs. Szóval pl. a nyelv típusossága nem zavar (még csak nem is újdonság). Ami még fontosabb, hogy én inkább elemző típus vagyok (már amennyiben ez a szó az igazán helyénvaló). Ha megmondják, mi micsoda, hogyan van, azt fel tudom dolgozni, rendbe tudom tenni, ki tudom értékelni, esetleg javítani is. Magamtól újat alkotni azonban már nemigen. Szégyen, de ez van és rohadtul el is keserít. Nem tudjátok, milyen „szenvedés” mondjuk az, hogy - csak példaként! - egy versről el tudom dönteni, valóban jó-e avagy sem (és most ne menjünk bele az ízlésről folytatható végeláthatatlan vitákba), viszont az életben nem tudok magamtól egy sajátot alkotni. Na most, a programozáshoz is kell alkotó véna, anélkül csak valami kulimunkás lehetsz ezen a téren is. Többek közt ezért sem készülök programozónak, ahogy azt írtam. És azt is megírtam, hogy megismerkedem a C-vel és hogy miért döntöttem így. De túl sokat ne várjatok e téren, igyekszem valamiféle rálátást felszedni, hogy egyáltalán tudjam, hogyan, milyen szabályok szerint működik, milyen szintaxissal. Hogy ha esetleg majd egy konkrét programrészletet látok, legalább nagyjából tudjam, mit is csinál. És esetleg egy meglévő kódon valamit módosítani tudjak. Valami ilyesmik. Valószínűleg a rendszert ilyen szinten nem akarom majd turkálni, de a megértéséhez biztosan segítség lesz. Vagy ha később mégis, akkor majd továbbfejlesztem (és nem kell akkor nekiállnom).

Na most, én itt már teljesen kitárulkozom lassan, hehe...

Egy dolognak nagyon örültem. Eddig nem láttam olyan hozzászólásokat, amikkel más fórumokon rendszeresen lehet találkozni. Normálisan írtok, nem szlengben, szakmai alapokon, nem lekezelően, stb. Kérlek benneteket, nehogy most összevesszetek nekem! Akkor én teljesen hülye maradok „linuxból”! :(
Ha továbbra is érveltek, azt szívesen elolvasom, hogy tanuljak belőle, de ebbe a témakörbe ezután nem fogok beleszólni, mert nem volna értelme. Csak azért szólok, mert eredetileg mindketten az én okosításomat céloztátok meg.

Szerintem Zoli nálunk indulatosabb alkat, és nagyrészt nyilván az „íróságából” fakadóan sajátos stílusa van. Én nem tudom neki felróni ezt a fogalmazásmódot. Ha helyenként trágárnak mondható, eddig úgy éreztem, ez az adott témáról alkotott véleményének nyomatékosítására szolgál, azaz stilisztikai szerepe van. Nem gondolom, Rita, hogy téged akart volna megbántani vele. Na de nem vagyok én magyar tanár...
Vannak olyan témák, amikről nekem is hasonlóan határozott és egyértelmű véleményem van (mert mondjuk több évtizede csiszolgatom őket magamban), és azt hasonló „elszántsággal” adom elő, ami kívülről arrogánsnak, észosztónak v. mittoménmosthirtelen minek tetszhet. Magamból kiindulva azt gondolom, hogy ez csak a felszín, ami abból fakad, hogy tényleg biztosak vagyunk benne: az adott dolgot (közel) kristálytisztán látjuk. (Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy így is van.) Persze nyilván akadnak „szerény zsenik/művészek” is, de ez igen ritka, gondolom, mert az egy még magasabb szintet jelent... már bocsánat.

Másfelől meg az is nagyon tetszik, hogy Rita igyekszik érzelmektől mentesen, logikusan érvelni, ha csipkelődik is, nem rosszindulatúan teszi.

Háát, bocsánat, hogy ilyesmiket írtam, semmiképp nem személyeskedésnek szántam. Talán nincs is helye egy ilyen fórumon, fogalmam sincs, nem vagyok nagy fórumozó, nem csetelek, nincs facebook-om, stb. De örülnék, ha nem fajulnának el a dolgok, mert mindketten nagyon rokonszenvesek vagytok.

Zoli, mi legyen a rendszergizda írással, hogy küldjem el? Csak csatoljam ide egy hsz-ba?
akernar
Simple Hen

Postby akernar » Tue Sep 24, 2013 13:53

Upsz, egy válaszod kimaradt nekem, amiben írtad, hogy a mail címedre kéred, most találtam meg. Még jó, hogy vissza kellett lapoznom a c fordítása miatt. Küldöm!
akernar
Simple Hen

PreviousNext

Return to Hungarian