Entropy Nie stabilne aktualizacje

Ogólne dyskusje o Sabayon Linux

Moderator: Moderators

Post Reply
joordan
Baby Hen

Entropy Nie stabilne aktualizacje

Post by joordan » Wed Dec 01, 2010 15:57

Cześć, w czoraj zainstalowałęm system .

Pomimo iż w standardzie najnowsza wersja Sabayon'a jest wyposarzona w wine 1.3.1 co jest wersją rozwojową to entropy prosi mnie żebym za aktualizował wine do wersji 1.3.6 gdzie wersja stable to 1.2.1

Jak skonfigurować Entropy żeby pobierał aktualizacje tylko do wersji stabilnej ?
Po aktualizacji 377 pakietów przez Entropy system się wysypał.

rafalz
Baby Hen

Re: Entropy Nie stabilne aktualizacje

Post by rafalz » Fri Dec 03, 2010 14:21

Część,
Jeżeli nie chcesz aby jakiś pakiet został zaktualizowany wystarczy zamaskować jego nowszą wersje w przypadku Wine:

Code: Select all

#equo mask wine-1.3.6
z ty że aktualnie w entropy jest 1.3.7

Z tego co sie orientuje to Entropy działa w oparciu o niestabilne drzewo Portage stad zapewne tego typu sytuacje.

W jaki sposób wysypał Ci się system po aktualizacji? U mnie po czystej instalacji i zainstalowaniu aktualizacji w trybie konsoli z wyłączonymi xsami pojawiał się problem z wyświetlaniem grafiki (ikony tapety ogólnie wszystkiego) ale instalacja aktualizacji z pulpitu takich problemów już nie stwarzała.

zapraszam na reaktywowane polskie forum sabayon.pl!

raman
Advanced Hen

Re: Entropy Nie stabilne aktualizacje

Post by raman » Wed Jan 12, 2011 8:32

instalowalem wersje 1.3.10 przez entopy. Nie mialem problemow. Do instalacji wine, equo instaluje ja wiem z 5-10 pakietow?
Jesli az tyle chcial ci instalowac, to najprawdopodobniej wykonywal upgrade systemu.
Po zainstalowaniu swiezego systemu zawsze najpierw wykonuj:
equo update
equo upgrade
equo update conf
lub po prostu pozwol mu zaktualizowac w graficznym sulfurze.
Dopiero po tych komendach mozesz spokojnie instalowac nowe oprogramowanie.
W styczniu wyszla nawa wersja entropy, do tego Sabayon korzystac z nowszego kompilatora, dlatego wazne jest, by system mial wykonany calkowity upgrade.
A skoro Sabayon ci sie wysypal, proponuje zaczac ogolnie od zainstalowania najnowszsej wesji Sabayon 5.4.
To jest bardzo dobra wersja inaczej wykonaj update systemu.

Post Reply