Problem z instalacją

Ogólne dyskusje o Sabayon Linux

Moderator: Moderators

Problem z instalacją

Postby Stander Tojas » Sat May 05, 2012 16:12

Panowie, mam problem z instalacją Sabayona - dzieje mi się tak:

unetbutinem zainstalowałem na pendraku Sabayona, odpalam go na desktopie i chodzi; no to robię instalację na twardzielu - jedynie co mam to brak trybu graficznego i napis: [czerwony] sabayon [niebieski] root #.

Myślałem, że jakiś problem z wersją, którą ściągnąłem - pobrałem więc inną, potem jeszcze inniejszą i już całkiem najinniejszą - zawsze mam tak samo - sabayon pozostaje w trybie tekstowym z tym dwukolorowym promptem "sabayon root #".

Dawno temu, jeszcze na polskim forum próbowałem instalować sabayona 4, potem 4,2, potem wersję 5 - zawsze miałem jakiś problem z grafiką i poradziliście mi abym zmienił kartę - kupiłem więc za parę złotych jakąś nvidię. Nie mam żadnych problemów z instalacją najróżniejszych dystrybucji (minta mam teraz, przedtem ubu, suzę, fedorę), nawet sabayon mi chodził - ale w starożytnej wersji 3,5 - dopóki mi płyta CD nie padła. Nie mam nagrywarki, pozostały mi tylko próby z pendrakiem.
Jeszcze jedno - mam nettopka Samsunga - na nim mam ten sam problem, live z pendraka chodzi a po instalacji mam tylko prompta dwukolorowego "sabayon root #". Mint zainstalował się bez problemu - w wersji 9, 10 i 11. Sabayona 3,5 nie mogłem sprawdzić bo ani napędu tam nie mam, no i płytka już padła.

Jeśli ktoś mógłby mi pomóc to podam więcej szczegółów dotyczących sprzętu. A na razie tylko tyle:
--desktop = "hp compaq D-330"; pentium 4, 3GHz, 1GB RAM, video GeForce FX 5200
--nettop = "samsung N102SP"; atom CPU N2100, 1,6GHz, 1GB RAM, video Intel

Pozdrawiam wszystkich.
Stander Tojas
Baby Hen

Re: Problem z instalacją

Postby aecius » Sun May 27, 2012 8:28

a sprawdzales to? :

https://wiki.sabayon.org/index.php?titl ... ayon_Linux

przeczytaj dokladnie moze cos tam znajdziesz
aecius
Baby Hen

Re: Problem z instalacją

Postby asytka » Fri Jan 27, 2017 14:09

Dziekuje za cenne uwagi, udało mi się bez problemu zainstalować.
asytka
Baby Hen

Return to Polish